O nas

Timex Group to firma z pasją zegarmistrzowską, wywodząca się z Waterbury Clock Company. Najstarszy, amerykański producent zegarków powstał w 1854 roku, w dolinie Naugatuck Valley w Connecticut, w USA – nazywaną wówczas „Szwajcarią Ameryki”. Od powstania najważniejszym celem firmy jest tworzenie atrakcyjnych wizualnie, niezawodnych a zarazem dostępnych na każdą kieszeń zegarków.

Jednym z pierwszych sukcesów firmy było stworzenie słynnego zegarka kieszonkowego „Yankee Dollar Watch” w cenie 1$, którego sprzedaż wyniosła 6 milionów sztuk. Kolejnym ważnym osiągnięciem było stworzenie produktu dla żołnierzy Armii Stanów Zjednoczonych - tym sposobem zegarek przeniósł się z kieszeni na nadgarstek. Firma Timex Group oczywiście nie zapominała o najmłodszych klientach. Rozpoczęcie pracy na licencji Disney’a pozwoliło na przeniesienie wizerunku Myszki Miki na tarczę zegarka, której ramiona wskazywały godzinę - był to jeden z największych sukcesów marki. Kamieniem milowym dla firmy Timex w 1992 roku było opracowanie i wprowadzenie do zegarków rewolucyjnego podświetlenia tarczy, zwanego dzisiaj Indiglo.

Timex Group projektuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne zegarki na całym świecie. Siedziba firmy znajduje się w Middlebury, w stanie Connecticut w USA, posiada wiele jednostek operacyjnych na całym świecie. W czasie trwania tak długiej historii, Timex Group może pochwalić się swoim bogatym portfolio, w którym znajdziemy wiele znanych marek, w tym: Timex, Nautica, Guess, GC, Salvatore Ferragamo, Versace, Versus Versace, Ted Baker oraz Missoni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl